כיצד נוכל לסייע לך ?

מאשר/ת קבלת מידע שיווקי

אני מאשר/ת שקראתי את מדיניות הפרטיות

 • רובוטים תעשייתים אוטומציה פס יצור

בקרת הינע – מנוע סרוו סרבו

חברת יאסקווה היפנית הינה המובילה העולמית בתחום בקרת ההינע והרובוטיקה. מוצרי החברה מובילים בחדשנות, באיכות וביעילות. יאסקווה מציעה פתרונות ורכיבים לתחום בקרת ההינע – מנועי סרוו \ סרבו (Servo), מנועים לינאריים, מגברי סרוו, סרבו, בקרי מכונה ועוד מוצרים משלימים נוספים. מאז היווסדה, מספקת החברה ללקוחותיה פתרונות מכטרוניקה אשר תורמים דיוק מהירות ואמינות יפנית למוצרי לקוחותיה. מהנדסי יאסקווה מלווים את הלקוח החל משלבי התכנון המוקדמים תוך המלצה על רכיבי ההנעה המתאימים למערכת, עבור דרך סיוע בכתיבת תוכנת האפליקציה, ועד להפעלה בשטח ותמיכה מקצועית לאחר ההפעלה.

יחד עם צוות מהנדסי היישומים ומעל 20 שנות ניסיון בשוק הישראלי בתכנון מערכות וביישום, יאסקווה מהווה "בית הפתרונות" המוביל עבורך. לתיאום וסיוע בבחירת המנועים בהתאם ליישום ולפגישת ייעוץ ללא עלות: צרו עימנו קשר

בקרת הינע מנוע סרוו

יישומים

יישומים: YASKAWA מספקת מגוון רחב של פתרונות אוטומציה, הינע ובקרה – מנוע סרוו – סרבו (Servo). פתרונות הסרוו / סרבו שלנו מתאימים למגזרים רבים בתעשיה, משפרים את איכות ואת מהירות הייצור ומפחיתים עלויות

בקרת הינע - מנוע סרבו

מוצרים

יאסקווה מציעה פתרונות ורכיבים לתחום בקרת ההינע Servo – מנועים לינאריים, מגברי סרוו, סרבו, בקר מכונה, מנוע סרוו / מנוע סרבו
ועוד מוצרים משלימים.

הדמיית 3D CAD פשוטה ומהירה, בלחיצת כפתור!

בקטלוג הדיגיטלי של מנועי סרבו ובקרת הינע ניתן לבצע קונפיגורציה והורדת קבצים למודל 3D ישירות מאתר יאסקווה בקלות ובמהירות על מנת לסייע לכם בתהליך הפיתוח.
מוזמנים להקליק ולהכנס: בחירת מוצר מתוך קטלוג סרבו לאחר מכן לבחור בסוג המנוע המבוקש ובלשונית השרטוטים (Drawings) לבחור ב- 3D Drawing Configurator

מה מאפיין מערכות בקרת הינע? ומהו מנוע סרוו?

המילה סרוו (או סרבו) מקורה מהמילה הלטינית SERVUS  – משרת הנוהג על פי הוראותיו של אדונו ופועל במהירות ובאמינות. מנועי סרוו הם מכשירים המאפשרים שליטה רציפה ומעקב  בחוג סגור על מיקום ומהירות מוגדרים. למנועי סרוו יתרון משמעותי בתנועה מהירה, מדוייקת וחזרתית למיקום הרצוי ולכן מנועי סרוו מתאימים ליישומים הדורשים מהירות גבוהה ודיוק גבוה ונמצאים בקדמת האוטומציה התעשייתית. מנוע סרוו הוא חלק מהותי במכונות אוטומטיות בתחומי המוליכים למחצה, תעשית הצגים השטוחים (FPD ), דפוס דיגיטלי, מכונות CNC, מכונות השמה (Pick & Place), הזרקת פלסטיק, מכונות הרכבה לתחום הרפואי וכן תחומים אחרים באוטומציה תעשייתית מתקדמת אשר דורשים דיוק רב ואמינות גבוהה. בבואנו לאפיין ולבחור את המנוע סרוו המתאים ביותר לאפליקציה מסויימת נדרש לדעת:

  1. העומס הדרוש להנעה
  1. הדרישות הדינאמיות – מה פרופיל התנועה הנדרש? מה המהירויות ? מה התאוצות?
  1. תכנון המכני של המערכת – האם ההנעה מתבצעת על ידי בורג הנעה? על יד רצועות? על ידי מנוע לינארי? מה האינרציה של המערכת? מה הדיוקים הנדרשים?

מהי מערכת בקרת הינע?

מערכת בקרת הינע הינה מכלול הרכיבים הנדרשים יחד עם המנוע על מנת ליצור את התנועה המדוייקת. הרכיבים הנדרשים הינם:

    • מנוע סרוו
    • אנקודר (מקודד) – רכיב משוב המודד את מיקום המנוע
    • דרייבר / מגבר – רכיב אלקטרוני המווסת את ההספק החשמלי למנוע
    • בקר תנועה: מעין "מחשב" ייעודי עבור תנועה
    • בעל מעבד וזיכרון
    • קצב דגימת מידע ועיבוד נתונים בזמן אמת
    • הבקר מייצר "מטרה" עבור הדרייברים במערכת
    • הבקר עשוי לקבל מטרה מהמשתמש (HMI למשל), או ליצר פרופיל תנועה אוטומטי
    • הבקר מחשב את פרופיל התנועה למטרה
    • הבקר מוודא ביצוע העקיבה אחרי הפרופיל הרצוי
    • הבקר מוציא פקודת מיקום, מהירות או מומנט/כוח לדרייבר

אילו סוגי תנועות מנוע סרוו יכול לבצע?

בקרת מומנט/כוח: בקרת סרוו יכולה לשלוט על מומנט/כוח רצוי על ידי בקרת זרם למנוע. במצב זה, הדרייבר מקבל פקודת מומנט/כוח אותה רוצים להפעיל והמנוע עוקב אחרי פקודה זו ומפעיל את המומנט/כח הנדרש. סוג תנועה זה משמש למשל ליישומים של תנועה במתיחות קבועה של חומר או לחץ משתנה ומבוקר על עומס כלשהוא.

בקרת מהירות: בקרת סרוו יכולה לפעול כבקרת מהירות. המערכת תקבל פקודת מהירות רצוייה ותנוע במהירות זו. המערכת מודדת באופן רציף את המהירות בפועל ובמקרה של שינוי פתאומי במהירות, היא תתקן את המערכת כך שתחזור למהירות המבוקשת. פקודת המהירות יכולה לבוא הן כמתח אנלוגי והן דרך תקשורת.

בקרת מיקום: במצב זה המערכת נדרשת לנוע ליעד מיקום מדוייק. בקר תנועה מחשב את פרופיל התנועה, כלומר את המהירות והתאוצות על מנת להגיע ליעד המיקום הנדרשים. בזמן התנועה, המערכת מודדת את המיקום ואת המהירות של המנוע ומשווה למיקום ולמהירות המתוכננים. במידה ודרוש תיקון, המערכת מתקנת באופן אוטומטי כך שהמנוע יגיע ליעד המיקום בדיוק בזמן שהוקצב לו. כאשר ניתנת למנוע סרוו פקודת עצירה, ישנה בלימה אלקטרונית אשר מחזיקה את המנוע במקומו בכוח חשמלי.

תנועת אינטרפולציה: תנועה מתואמת המשלבת בקרה לשני צירים לפחות, כאשר השילוב ביניהם מייצר תנועה משולבת במישור וע"י כך מאפשר "לצייר" קווים שאינם ישרים או במקרה של שילוב של 3 צירים (או יותר, תלוי במכאניקה) תנועה במרחב, כך שהבקר מכיר את קואורדינטות המכונה ועובד לפיהן, ולא רק לפי קואורדינטות הצירים עצמן. ניתן לראות תנועות כאלו במדפסות רגילות, מדפסות 3D, מכונות CNC ועוד. למעשה, כל זרוע רובוטית עובדת בשילוב של מספר צירי סרוו בתנועת אינטרפולציה.

פיתרון מערכת בקרת ההינע ומנועי סרוו מאפשר שילוב מלא ובזמן אמת של כל בקרת המכונה, ובכך:

 • משפר את תפוקת המכונה
 • משפר מאוד את האמינות
 • מקצר משמעותית את זמן הפיתוח
 • ולא פחות חשוב – מקצר משמעותית את זמן הטיפול בתקלות
English
עם המשך הגלישה באתר, את\ה מאשרים את השימוש שלנו בקוקיז בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו
By continuing to use our site you agree to us using cookies in accordance with our Privacy Policy